“Independents” – that is the series of portraits of the Ukrainian servicemen born after Ukraine became an independent State. They are less than 30 years old, and for over 6 years have defended Ukraine’s right to continue on its own way without asking permission from Russia, the so-called “older brother”.

These boys and girls were never under the Soviet system’s times in full scale format, and their consciousness is free from imperial ambitions and aggressions, because they have their homeland – Ukraine.

In the struggle for freedom of the native land, the carefree young people, have become mature warriors clearly understanding why and what they are fighting for.  

The Russian aggression against Ukraine for these people is a truly patriotic war for liberation.

Stepanov Anatolii, Kyiv, Ukraine. 

In 1994, received a specialist degree as electronics engineer from Kyiv Polytechnic Institute, worked as engineer and at various managerial positions at numerous companies.  

In 2004, graduated from the School of Photography-Victor Marushchenko. Since then worked in the sphere of professional photography both as a freelancer and a staff photographer. 

Cooperates with agencies like AP, Reuters, AFP, EPA, Sipa; had publications in the journals:  National Geographic, Spiegel, Stern, Time and etc. 

Participated in collective and personal photo exhibitions in Ukraine, Germany, France, USA.

_________________________________

  Ось уже сьомий рік на сході моєї країни йде війна. Гуляючи по мирному, ошатному Києву вам навряд чи прийде в голову, що десь зовсім недалеко можуть вибухати снаряди і гинути люди. Але варто сісти в поїзд Київ – Костянтинівка, проїхати 700 кілометрів, потім півгодини на автобусі і ви опинитеся на лінії фронту. Всього лише сім годин вас відділяє від місця, де землю прорізають лінії окопів, чути кулеметні черги і вибухи.

   На жаль, в світі та й в моїй країні вже звикли до цієї війни. Я часто бачу байдужість. Багато людей вважають, що це не є їхньою проблемою, що бойові дії десь далеко. Тому ось уже сьомий рік я їжджу на цю війну і вважаю своїм особистим досягненням і успіхом, коли мої матеріали з лінії фронту виходять в міжнародних і українських ЗМІ.

   Я є позаштатним фотокореспондентом Міжнародного агенства Франспресс, співпрацюю з Рейтерс та іншими міжнародними агенціями. Матеріали мого авторства публікувалися в National Geographic, Spiegel, Stern, Time і інших авторитетних виданнях; брав участь в персональних і колективних виставках в Україні і за її межами. В листопаді 2017 виступав з презентацією «Україна на лінії фронту» в Українському музеї у Нью-Йорку.

                                             НЕЗАЛЕЖНІ

                                           INDEPENDENTS

«Незалежні» – це серія портретів українських військових, які народилися у вже незалежній Україні. 
Їм немає ще і 30-ти років, але вже шість років вони захищають право України йти власним шляхом, не питаючи дозволу у «старшого брата». 
Ці хлопці і дівчата не застали радянської системи у повноцінному її форматі, тому їх свідомість вільна від імперських амбіцій та загарбницьких замашок, адже у них є власна Батьківщина. 
У боротьбі за свободу і честь рідної землі ще вчора безтурботна молодь перетворилася на зрілих воїнів, які чітко усвідомлюють, чому і за що вони воюють. Російська агресія для цих людей – по-справжньому вітчизняна, визвольна війна.